Co mi dům dal – 9 poznatků

IMG_6566O tom, že budeme s mojí kamarádkou Emou v telce, jsem už psala. Není třeba se tedy k tomu více vracet. Podstatné je, že se to nakonec opravdu uskutečnilo. Ráda bych uvedla, že jsem dělala v rádiu, v časopisech a ve společnosti, která natáčela velkofilmy, nedá se teda říct, že bych byla světem lesku blesku, slávy polní trávy, nějak nepolíbená. Na druhou stranu, vždy jsem byla součástí realizačního teamu a lá produkce. Žádná superstar. Takže zde jsou moje postřehy z druhé strany kamery.

IMG_63511. Je jedno co očekáváte, ono to nakonec bude úplně jiné. Takže se uklidněte, nadechněte a plujte s proudem.

2. Pocit, že jste za fiflenu, která doma nic nemá se může zhmotňovat po celou dobu natáčení, ale nutně se to všechno nemusí nakonec dostat na světlo boží, takže se nestresujte a opět: nechte se vést. Je jedno, jaký pocit máte. Hlavní je, co se z toho všeho nastříhá.

3. Když už jsme u toho sestříhání, pokud máte pocit, že se vám něco povedlo, tak se připravte na to, že to nakonec v konečné verzi nebude. Stejně jako to, co se vám nepovedlo. A za to jsem fakt vděčná.

4, V případě, že nemáte rádi hosty, štáb si domů nevoďte. I něco, co trvá 25minut čistého vysílacího času, se nakonec natáčí skoro celý den a IMG_6354je k tomu potřeba pan zvukař, dva kameramani, produkční, maskérka, herci a samozřejmě paní režisérka. A všechna ta jejich technika, kufříčky, světla a jiná udělátka. Můj byt o velikosti 109 m2 byl chvílemi nějak malý a stísněný. I tak jsme se nakonec poskládali u mě v ložnici, kde se všichni koncentrovali.

5, Zvířata stejně jako děti vedou. Vždycky budou lepší a zajímavější než vy. Tak se s tím smiřte a pokud máte nějakou zvířenu nebo malou rodinu, tak je ukažte a prodejte. Tak jako jsem to udělala s Fergusem. Ten byl prosím pěkně opravdu za hvězdu. My mu s Emou jen statovaly.

6, Herci jsou druh prazvláštní a pokud se na ně nenaladíte, tak natáčení nepřežijete. Já s ničím takovým nemám problém. Bylo to velmi zábavné, dekadentní, peprné a frivoní a moc jsem si to užila. Kluci IMG_6460byli dokonalí a s láskou v oku na ně vzpomínám! Ale PROBOHA! Neberte je vážně. Po vás budou hoši natáčet a oslňovat zase jinde, a proto si to užijte, pobavte se a pak po nich radostně ukliďte. V mém případě ustelte.

7, Jiné je to s režiséry. Ti jsou sice taky druh prazvláštní, ale ty naopak smrtelně vážně berte, i kdybyste nechtěli. Režisér a maminka mají vždycky pravdu a tohle bude platit do konce filmařských dní.

8, I když se dohodnete na datu natáčení, všechno je v procesu a všechno se neustále mění. Stejně jako datum vysílání. O změně natáčení se včas dozvíte, samozřejmě – bez vás by to jaksi nešlo. Bohužel to samé neplatí u změny vysílání. Takže hezky sledujte upoutávky a vyčkávejte na svou půlhodinku slávy. (Tohle se mi moc nepodařilo – nemám televizi – takže jsem se v den vysílánío svém sukcesu dozvěděla od mé oblíbené IMG_6387čtenářky. Zbytek to prostě projel, se mnou v čele. Sorry babi, mami, otče, Emo, Fergusku…)

9. Jsme v digitální době a na to bychom měli myslet především. Neustále za sebou zanecháváme elektronickou stopu. Na to bacha. Ale někdy to může být k užitku…archivy televizí jsou online, a proto je možné se na sebe podívat a prožít si svou malou premiéru. Takže kdo by měl zájem se na nás mrknout, Ema uložila náš díl zde. Heslo je její nejkrásnější buldočice a Fergusova milenka č.1 Molly (v hesle je malé m).

Suma sumárum na konec: Myslím, že jsme všichni byli dobří a já jsem ráda, že jsem do toho šla. I když jsem si chvílema připadala jako kráva. Ale to si poslední dobou připadám pořád, takže proč to jednou nezdokumentovat, že…

2 komentáře: „Co mi dům dal – 9 poznatků

Musím reagovat!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s